EKİBİMİZ

Alfabetik sıralama ile ekibimiz... 


 

Donna Rose Scott

Her Şey Bir Gülücük İçin Derneği (HŞBGİD) Başkanı ve İşitme Engelliler İletişim Merkezi (İEİM) Proje Geliştirme Müdürü

Donna Rose Scott’un eğitim ve gelişim sektöründe 30 yılı aşkın tecrübesi bulunmaktadır. 

Kendisi HŞBGİD’nin kurucu üyelerinden biridir ve 2008-2016 yılları arasında başkan olarak derneğimize hizmet etmiştir.

Stratejik insan kaynakları gelişimi, rehberlik, yöneticilik, öğretme stratejileri üzerine bağımsız araştırmalar, ders programı geliştirme, okul idaresi ve eğitim programları alanlarında 20 yıllık bir eğitim almış olup, öğrendiklerini uygulamalı olarak tecrübe etmiştir. 

Proje Geliştirme Müdürü olarak hibe başvurusu yapma ve İEİM programları için yerel sponsorlar arama ve bulma konularından sorumludur.

Donna Rose Scott, 1997 yılından bu yana İstanbul ve Adana’da birçok toplum projesinde yer almış olup TEGV, Avrupa Birliği Gençlik Programları, GAP, özel rehabilitasyon merkezleri, kimsesiz çocuk yurtları ve engelli okulları ile birlikte eğitim programları düzenlemiştir.

Son 12 yıldır Adana’da ailesiyle birlikte yaşamaktadır. Email:   donnarosescott@gmail.com


 

Dr. Can Eren

Kurucu Üye

Dr. Can derneğimize katılmadan önce bir süre Adana Sokak Çocukları Derneği ile çalıştı. 2006 yılında kurduğumuz derneğimizin ilerleme kaydetmesinde çok önemli roller oynadı. Yerel sponsorlar bulmada çok başarılı olan Dr. Can, derneğimizin önemli bir parçası olmaya devam etmektedir.

 

 

 

 

 

 

 


 

Duygu Özcan

Adana Hastane ve Çocuk Etkinlikleri Koordinatörü

 

Duygu 2014 yılında Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Bölümünden mezun oldu. Kişisel Gelişim-Liderlik Eğitimi ve İnsan Kaynakları Yönetimi eğitimleri almıştır. Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) ile 2 ay Romanya’da çocuklarla ilgili bir projede bulundu.

2009 yılında HŞBGİD’de gönüllü olarak “Eğlence Terapisi” programlarına katılmaya başladı ve daha sonra duvar boyama ve kütüphane etkinliklerine katıldı.

2013 yılından bu yana çocuklarla ilgili etkinlikleri planlama ve organizesini yürütmektedir. Derneğimizin gönüllü grubu “Güldür Gül” ekibinin kurucu üyelerinden olan Duygu, etkinlik duyuruları ve kan ihtiyaç duyurularını “Güldür Gül” facebook sayfasında paylaşmaktadır.

facebook

 


 

Ece Kaya

Ankara Etkinlik Koordinatörü

Çukurova Üniversitesi Konaklama İşletmeciliği mezunu olan Ece, 4 yıl Adana’da yaşadıktan sonra memleketi Ankara’ya dönüş yaptı. 5 yıl boyunca dernek etkinliklerinde aktif rol aldı. Bu 5 yıl içerisinde dernek olarak lösemili çocuklar için haftalık olarak düzenlediğimiz “Eğlence Terapisi” programlarına devamlı katılım gösterdi. SODES Projesi kapsamında Temel Türk İşaret Dili eğitimi aldıktan sonra işaret dili tercümanı olmaya karar verdi.

 

Ece iş dışında kalan boş zamanlarda Ankara ve çevresinde çeşitli gönüllülük etkinlikleri organize etmektedir. 

 

 

 

 


 

Ingeborg Koltes

HŞBGİ Yönetim Kurulu Üyesi

Ingeborg Koltes Belçika, Almanya, Türkiye ve Uzak Asya ülkelerinde, eğitim ve gelişim sektöründe edindiği 30 yılı aşkın tecrübeyi derneğimizin projelerine aktarmaktadır.

Türkiye'deki okullarda ve 60’ın üzerinde hastanede çocuk dostu ortamlar yaratan "Dünyayı Renklendiriyoruz" projesinin sanat yönetmeni ve en başta gelen ressamlarından birisidir. 2007 yılından bu yana dezavantajlı çocuklar için başarılı resim programları organize etmiştir.

 

 

 

 

 


 

John Scott

İşitme Engelliler İletişim Merkezi Yönetim Müdürü

John Scott son 35 yıl içerisinde Avrupa,  Asya ve Türkiye’de eğitim ve sosyal gelişim alanlarında çalıştı. Farklı sosyal çevrelerden ve kültürlerden olan insanlarla birlikte çalışması, insan kaynakları geliştirme alanında kendisine zengin bir eğitim kaynağı olup, çok sayıda tecrübe edinmesini sağlamıştır.

Yönetici Müdür olarak İEİM'nin günlük işleyişini kontrol etmekte, kurumsal planlar ve stratejiler yaratıp uygulamakta ve insan kaynaklarını ve materyal kullanımını planlamaktadır.

HŞBGİD'nin ve İEİM’nin kurucularından birisidir.

John Scott, 1997 yılından bu yana İstanbul ve Adana’da birçok toplum projesinde yer almıştır ve TEGV, GAP, özel rehabilitasyon merkezleri, kimsesiz çocuk yurtları ve engelli okulları ile birlikte eğitim programları düzenlemektedir.

 Son 12 yıldır Adana’da ailesiyle birlikte yaşamaktadır.

Email : hsbgid@gmail.com

 


 

Murat Apaydın

Yönetim Kurulu

Murat Apaydın, Çukurova Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü mezunu. 2008 yılından bu yana derneğimizin projelerinde hem gönüllü hem de profesyonel çalışan olarak yer aldı. Bizimle birlikte geçirdiği ilk 3 yılında, Adana Balcalı Hastanesinde lösemili çocuklar için düzenlediğimiz "Eğlence Terapisi" programının değerli bir parçasıydı. Murat, 2012 ve 2015 yılları arasında Kalkınma Bakanlığı destekli SODES projemiz kapsamında İşitme Engelliler İletişim Merkezinde çalıştı ve resmi belgelerin hazırlanmasından sorumluydu. Murat, 2016 Eylül ayından itibaren Avrupa'da Yüksek Lisansını yapacak.

Email: muratap01@yahoo.com

 

 

 

 

 


 

Neslihan Kuş

Adana Etkinlikleri Koordinatörü

Çukurova Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden 2014yılında mezun oldu. 


2009yılında gönüllülük faaliyetlerine başladı, Çukurova TOG'un düzenlediği eğlence Terapilerine katıldı. 2011yılında her şey bir Gülücük İçin Derneği ile tanıştı. Eğlence Terapileri ve çeşitli çocuk odaklı etkinliklerde katılımcı veya koordinatör olarak hala yer almaya devam ediyor. 


Kurucularndan olduğu Güldür gül grubunda da aktif olarak etkinliklerde yer almaya devam ediyor.

 

facebook

Email:   neslihankuss@gmail.com

 


 

 

Talal Tamerkhan

Mülteci Proje kordinatörü

Suriye, Şam'lı olan Talal, 2013'ten beri Türkiye'de yaşamakta ve halihazırda Çukurova Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünde eğitim görmektedir. Talal, İngilizce, Türkçe ve Arapça konuşuyor ve bölgede özellikle dul ve yetim mülteciler için gerçekleştirdiğimiz "Güvenli Bölge Programı" kapsamında birçok programımızda bize büyük katkılar sağlıyor.

 

Email:   talalov92@gmail.com

 

 

Bu sayfa 3350 defa ziyaret edildi.Tüm Hakları Saklıdır. hsbgi.com 2016.
hsbgi.com